Sunday, 30 December 2012

Step by step: Jungle Base part 2

Tym razem zajmę się roślinami przyczepionymi do podstawek. Zaczynam tak jak wcześniej, od przygotowania narzędzi, wody i materiałów. Roluję wałek z Green Stuffu i rozcinam go na kawałeczki.

This time I show you how to make plants attached to bases. I start same as before, from preparing tools, water and other materials. First, I roll Green Stuff and cut it into pices.Zaczynam formować liście (ich kształty ogranicza tylko nasza wyobraźnia. :))

Now I can start forming leaves (you can make them as various as you want. :))
Przy tworzeniu paproci, proponuję na końcu dodać pastorał (a przynajmniej coś, co będzie podobnie wyglądać). Można wykonać ich więcej, ale uwaga, mogą wtedy zakłócić kompozycję.

When you make ferns I suggest to add fiddlehead fern (or something that would remind it look). Of course, you can make more than one, but be careful,  it may demolished the composition.Zrobię jeszcze kwiatek. Zaczynam od zrobienia kulki z Green stafu i spłaszczenia jej. Następnie formuję płatki korony i przyklejam na podstawce. Tutaj dokonuję dalszego kształtowania płatków oraz wykonuję schematyczny słupek (ja użyłem do tego drutu).

Now, I will make a flower. I start from making ball of green stuff and flattening it. Next, I form petals and attach them to base. On base I make flower's finishing touches and add style made from wire.Efekt końcowy kwiatka na podstawce.

Final result of flower in the base.


W tym momencie wyglądają tak - ale to jeszcze nie koniec.

Now bases looklike this - but this is not end yet.


Postanowiłem dodać jeszcze węża na podstawce.

I decided to make a snake and add it to the base too.


Po zrobieniu wałka z green staffu i kulki którą umieszczam w miejscu głowy, zaczynam formować kształt węża. Później wykonuję otwory na nozdrza i oczodoły. W oczodołach umieszczam malutkie kuleczki z green staffu i kontynuuję modelowanie głowy. 

 I roll green stuff and I make a ball that I put in head's place. I start forming snake - like shape. With needle, I make eye sockets and nostrils. I put small green stuff ball in eye sockets and continue moddeling snake's head.


To jest narzędzie, które wykonane jest z igły szewskie. Okazało się tutaj całkiem pomocne.

This is tool made from shoemaker needle. It happend to be quite helpful in here.


Listki formuję ze spłaszczonego kawałka masy. Za pomocą narzędzia robię w środku linię (nerw liścia).

I make foils from flattened piece od green staff and with the tool and I 'draw' a line in the middle (midrib).Obecnie prezentują się tak, ale przed nami najważniejsza część czyli malowanie !

Now bases look nice, but it's still not the end. Here comes the most important part - painting !Już niebawem następna część poradnika w którym pomaluję podstawkę i ją wykończę.

Soon to come - next part of the tutorial in which I will paint bases and finish them.

End of part 21 comment:

  1. Excellent work there. You should try to make these comercially for sale...

    ReplyDelete